2014 yılında kurulan UTM TARIM MAKİNALARI A.Ş. Otomotiv ve Tarım sektöründe uzun yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübe ile hava alanları ve tarım makinaları alanın da ihtiyaç duyulan karmaşık kaynak işlemi ile üretilen yüksek mukavemetli iş makinalarının taşıyıcı gövdelerinin üretiminde rol almaya başlamıştır. Üretimdeki tüm aşamalarda kaliteli üretim ilk sırada yer almaktadır.

Ağır işler yapılan ve sürekliliğin esas olduğu havaalanlarında zamanla yapılan mükemmel yarışın mükemmel araçlarla desteklenmesi gereklidir. Bu süreçlerin içinde bütün firmaların ve insanların üzerlerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeleri bir zorunluluktur. Bu anlayışla bizlerde üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaktayız.

İki ipli doğrayıcısız ürün gamına ilave olarak bünyemizde geliştirilen 3 ipli doğrayıcı lı ve doğrayıcı sız Balya makinesi ürünlerimiz de değerli tarım alanında çalışan kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

En güncel üretim teknolojilerini kullanarak, tarım sektörü taleplerini yönlendiren, Balya makinelerin de yeni bakış açısı getiren ürünlerle “Teknolojide öncü, kaliteli üretim yapan, yenilikçi marka” kimliği kazanan UTM A.Ş. sanayide örnek gösterilecek şekilde makine sanayinin güçlü firması olmuştur.

Türkiye’nin, üyeliğine doğru yol aldığı AB ve gelişmiş ülkeler kalite standartlarını benimseyen UTM, AR&GE Teknoloji ve üretim süreçlerini bu doğrultuda yönetmektedir.

Sektörünün ve rakiplerinin üzerinde yakaladığı büyüme oranları ile gücünü her yıl aktif AR&GE çalışmalarıyla pekiştiren UTM, yurtiçinde yakaladığı başarıyı yurtdışına da taşımayı misyon edinerek ihracat faaliyetleri ile uluslararası alanda etkin rol almayı hedeflemektedir.